ponedeljek, 8. februar 2010

Torta

Včeraj sem za mojega dragega naredila čokoladno torto, ki pa ni glih običajna torta in tudi izgleda ne lepo, a je pa zelooo okusna. Sploh pa, če ji dodaš še malo smetane in čokoladnih mrvic.



Tukaj sem pa napisala še recept, če jo bo katera hotela narediti :-)

Testo:
10 jajc
10 žlic sladkorja
10 žlic moke
3/4 pecilnega praška

Ločiš beljake in rumenjake. Beljake stepeš v sneg. Rumenjakom dodaš sladkor, sneg iz beljakov, moko in pecilni prašek ter vse premešaš. Pečeš cca 30 minut na 180 stopinjah (jst na več, je odvisno od pečice).

Kakavova masa
1 l mleka
10 dag kakava
15 žlic sladkorja
25 dag masla
2 vrstici temne čokolade
20 dag mletih orehov

Zmešaš kakav in sladkor ter dodaš malo mleka, da je masa tekoča. Ostalo mleko naliješ v posodo. Ko zavre mu dodaš maslo, maso in tablici temne čokolade ter kuhaš 10 minut. Na koncu dodaš še zmlete orehe.

Ohlajen biskvit nalomiš na koščke v posodo in mu primešaš kakavovo maso. Pustiš zunaj, da se ohladi in da se biskvit napije kakavove mase. Vse skupaj nato preložiš v model za torto ter pustiš kakšen dan ali še raje dva v hladilniku. Po želji lahko dodaš sladko metano in okrasiš z naribanimi koščki čokolade.

Pa dober tek!

nedelja, 7. februar 2010

Čestitka za več izzivov

O, kako dolgo že nisem nič objavila. Se me je držala bolezen, pa utrujenost, pa malo tudi lenoritis - hahahaha

No, danes sem se pa po dolgem času spravila in naredila eno čestitko, ki je namenjna mojemu dragemu, ki jutri praznuje rojstni dan, obenem bo pa čestitka tudi za valentinovo. Danes sem mu že naredila torto za jutri. Sem ga hecala, če mu damo jutri svečke gor, pa je rekel, da ne, bi jih bilo preveč - hihihi

Vse najboljše dragi :-)))

No, da ne bom preveč dolgovezila je čestitka narejena za kar nekaj izzivov (nisem štela za koliko), in sicer:
- Papertake Weekly Challenge - tema je pravzaprav ljubezen;
- Delightful Sketchers - tema je ljubezen;
- Stamp Something Challenge Blog - tema je "Love Sometings" (se mi ne sanja kako bi prevedla);
- Charisma Cardz Challenges - tema je "ljubim te";
- Lili Of The Valley - tema je Valentinovo;
- Sketch And Stash Challenge Blog - kjer so naredili skico. Uporabila pa sem novo štampiljko od Belles'n Whistles - Sweet Love in
- Creative Card Crew Challenge - tema je Valentinovo.

I made a card for few challenges:
- Papertake Weekly Challenge - the theme is Love Actually;
- Delightful Sketchers - the theme is Love;
- Stamp Something Challenge Blog - the theme is Love Sometings;
- Charisma Cardz Challenges - the theme is I Love You;
- Lili Of The Valley - the theme is Valentine's;
- Sketch And Stash Challenge Blog - they provided the sketch. I used a new stamp from Belles'n Whistles called Sweet Love and
- Creative Card Crew Challenge - the theme is Valentine's.

Skica izgleda takole.
Here's the sketch.


Pa še moja čestitka.
Here is the card I made.


Uporabljeno:
Štampiljka: Belles'n Whistles - Sweet Love
Papir: rdeča osnova iz domačih zalog, vzorčast papir iz trgovine Cuddly Buddly in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - fired brickDodatki: trakci
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, Cuttlebug in šablone zanj

nedelja, 17. januar 2010

Čestitka za več izzivov

Naredila sem čestitko v kateri sem združila več izzivov, in sicer:
- Cupkake Craft Challenges, kjer so želeli punčkasto čestitiko;

- Cute Card Thursday, kjer so želeli kombinacijo roza in sive barve in

- Friday Sketchers, kjer so naredili skico.


I made a card for three challenges:
- Cupkake Craft Challenges - the theme is "Going girly";

- Cute Card Thursday - they wanted us to use Pink & Grey colour combo and

- Friday Sketchers - they provided the sketch.


Skica izgleda takole.
Here's the sketch.



Pa še moja čestitka.
Here is the card I made.



Še slikica dodatka od blizu.
Here's the picture of addition on the card.



Uporabljeno:
Štampiljka: Magnolia - Unwrapped Tilda
Papir: roza osnova iz Hobby & Art Kranj, vzorčast papir iz trgovine Cuddly Buddly in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - worn lipstick
Dodatki: trakec, rožica in vrtnica
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, štanca snežinka in štanca Doily Lace

sobota, 16. januar 2010

Čestitka za več izzivov

Naredila sem čestitko v kateri sem združila več izzivov, in sicer:
- Stamp With Fun, kjer so želeli snežinke;
- Delightful Sketchers, kjer so naredili skico in
- Roses On Paper Challenge Blog, kjer so želeli, da naredimo zimsko čestitko.

I made a card for three challenges:
- Stamp With Fun - the theme are snowflakes;
- Delightful Sketchers - they provided the sketch and
- Roses On Paper Challenge Blog - they wanted that we create a new snowy or wintery card or project.

Skica izgleda takole.
Here's the sketch.



Pa še moja čestitka.
Here is the card I made.





Uporabljeno:
Štampiljka: Magnolia - Tilda & Edvin On Ice
Papir: modra osnova iz Prometeja, vzorčast papir iz trgovine Memories in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - broken china
Dodatki: trakec
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, štanca snežinka in štanca Doily Lace Trim

četrtek, 14. januar 2010

Nagrada

Že pred časom sem prejela sončno nagrado od Alenke in Tanc - hvala :-)))



Sedaj pa bi jo morala podariti naslednjim 12, a vas je večina že dobila tako, da bo to kar težko opravilo. No, pa dajmo :-)
- Pri Kokici
- Suzy
- Nežina ustvarjalnica
- ko te zagrabi
- Andrejino ustvarjanje
- Blackwoman world
- Linda's Crafty Creations ) - you have to give it to 12 blog's

Ostale si jo pa kar same vzemite, saj ste vse tako pridne pri ustvarjanju in posledično izpod vaših rok nastajajo prave mojstrovine :-)

nedelja, 10. januar 2010

Čestitka za več izzivov

Naredila sem čestitko v kateri sem združila več izzivov:
- Passion For Promarkers, kjer so naredili skico in želijo, da vključimo v čestitko temo ljubezen;
- A Spoon Ful Of Sugar, kjer želijo srca na čestitki;
- ABC Challenge Blog, kjer je tema "plastenje" in
- Creative Inspirations, kjer je tema čestitka za obletnico.

I made a card for four challenges:
- Passion For Promarkers - they provided a sketch and the theme is love;
- A Spoon Ful Of Sugar - they want to see Hearts on the card;
- ABC Challenge Blog - the theme is L for Layering and
- Creative Inspirations - the theme is Anniversary card.

Skica izgleda takole.
Here's the sketch.



Pa še moja čestitka.
Here is the card I made.



Uporabljeno:
Štampiljka: Magnolia - Tilda with Hearts
Papir: vijola osnova iz domačih zalog, vzorčast papir iz trgovine Memories in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - worn lipstick in dusty concord
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, Cuttlebug in šablone zanj

petek, 8. januar 2010

Čestitka za dva izziva

Naredila sem čestitko za izziv Sunday Sketch & Stamp, kjer so naredili skico in za Creative Card Crew, kjer so želeli distrese.
Mi je bila skica tako všeč, da sem jo uporabila za čestitko za eno zlo fajn deklino, ki je pred kratkim praznovala rojstni dan, kateri pa ne povem :-))). Čestitke nism smela prej objaviti dokler ji je nisem dala :-)))


I made a card for two challenges. First was a sketch for Sunday Sketch & Stamp and distressing for Creative Card Crew.

Skica izgleda takole.
Here's the sketch.



Pa še moja čestitka.
Here is the card I made.



Uporabljeno:
Štampiljka: Ladybug & Friends - Birthday Surprise
Papir: rdeča osnova iz Prometeja, vzorčast papir iz trgovine Cuddlly Buddly in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - fired brick
Dodatki: rožice, kamenčki in vejice
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, štanca vejica in štanca Doily Lace

nedelja, 3. januar 2010

Izziv - Mojo Monday

Še ena čestitka je nastala v teh ustvarjalnih dneh - hahaha
Naredila sem jo po skici, ki so jo naredili pri Mojo Monday. Ta čestitka mi je bila pravi izziv, saj sem jo naredila za moškega. Upam, da mu bo všeč.

I made a card for Mojo Monday.

Skica izgleda takole.
Here's the sketch.



Tukaj pa je moja čestitka.
Here is the card I made.



Uporabljeno:
Štampiljka: angelček in srček
Papir: zelena osnova iz Prometeja, vzorčast papir iz trgovine Cuddlly Buddly in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - old paper
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek, Cuttlebug in šablone zanj

sobota, 2. januar 2010

Izziv - Sketch & Stash

Naredila sem čestitko za izziv Sketch & Stash Challenge Blog, kjer so naredili skico. Prav tako želijo, da dodamo na čestitko nekaj kar je novega, ali je to nov papir ali nova štampiljka,... No, jst sem uporabila kar nekaj novih stvari, in sicer novo štampiljko Atlantia, nove papirčke in nove vrtnice.

I made a card for the Sketch & Stash Challenege Blog. They have created a sketch and want us to use a new stash on the card. I used a new stamp called Atlantia, which I bought at Quixotic Paperie .

Skica izgleda takole.
Sketch looks like this.



To je pa končni izdelek.
Here is the card I made.



Uporabljeno:
Štampiljka: SCACD - Atlantia
Papir: bež osnova iz Prometeja, vzorčast papir iz trgovine Cuddly Buddly in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, VersaFine Vintage Sephia, Promarkerji, Distress Ink - old paper
Dodatki: trak, rožice in vrtnice

Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek

petek, 1. januar 2010

Čestitki za dva izziva

Ponovno sem naredila dve čestitki na enak sistem, ki pa sta narejeni za dva izziva, in sicer za Anyone For Anya?, kjer so naredili skico po kateri je potrebno narediti čestitko in pa Winter Wonderland, ker so želeli, da naredimo zahvalno čestitko.

Once again I made cards for two challenges, a card on the sketch of Anyoune For Anya? and a ThankYou card for Winter Wonderland.

Skica izgleda takole.
Here is the sketch.




Takole pa izgledata moji čestitki :-)
Here you see my two cards :-)






Uporabljeno:
Štampiljka: The Greeting Farm - Madelyn
Papir: modra in zelena osnova iz Europapier-ja, vzorčast papir iz trgovine Memories in barvni papir iz domačih zalog

Odtis, barvanje in senčenje: Versafine Onyx Black, Promarkerji, Distress Ink - broken china, pine needles in shabby shutteres
Lepilo: obojestranski selotejp in Scotch lepilo
Orodja: Nožek